DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

1. neoficiální web přerovské rockové kapely Forum II

Články

UDÁLOSTI z bigbítů

Rokytnice - 25.12. 2008

První svátek vánoční. Atmosféra Vánoc dýchala všude kolem. Chyběla tomu snad jen sněhová pokrývka. Z vyhřátých a vánočním stromkem provoněných domovů se nikomu moc nechtělo. Nebylo se čemu divit, že se první návštěvníci shromažďovali jen velmi pozvolna. Vše do svých rukou vzala děvčata nejvíce povolaná. Jako první rozpohybovala rokytnický sál v rytmu vánočního bigbítu. Davy lidí bavících se na parketu, přeplněné peklo pod podiem a zaplněné stoly budiž toho důkazem. Po desáté hodině už bylo narváno, jak je sluší a patří a fanoušků stále přibývalo. Co se týče kapely, událo se pár změn, které se týkaly hlavně vizáže jednotlivých členů kapely. Tak tedy např. basák Pepa, jenž zaujal všechny přítomné svým černým šátkem okolo hlavy a elegantními oranžovými brýlemi nebo zpěvák Hugoš, jenž si své pečlivě pěstěné vlasy nechal upravit blond melírem. Celý večer se nesl ve velmi dobré atmosféře. Tradiční bigbít v Rokytnici se opět vydařil. Myslím si, že každý, kdo dorazil si přišel na své a domů se odcházelo s výbornou náladou a skvělými zážitky. S blížící se zábavovou pauzou, skoro výborná tečka.

autor: Raďa
 

Osek nad Bečvou 21.11.2008

Po několika letech Forum II zase v Oseku. Počasí někde na bodu mrazu, nálada však výborná. Během večera se i u těch, kteří přijeli s náladou bojovou, změnila na výbornou. Trucoval řidič Jirka Hryzoň, který schytal po cestě do Oseka pár pohlavků, protože nedával na cestě pozor a půlka kapely mohla jeho vinou zakotvit i s přívěsným vozíkem v ledové řece Bečva. Utíral si za jízdy boční zamlžené okýnko svého auta škrabkou na led, aby dobře viděl a přestal vnímat trasu cesty před ním. Ještě, že mu jeho obdivovatelka, navigátorka a spolujezdkyně Krista pomohla na poslední chvíli s řízením. Druhým nervózním byl osvětlovač Eda, který ne úplně vlastní vinou napomohl odstranění jedné fanynky (L.Č. z Beňova), kterou přes pracovní dny špatně hlídal. Naštěstí to odnesla jen jedna zlomená noha a možná jedno zlomené srdce. Je snad deset verzí, jak se celá příhoda stala, ale jen oni dva vědí, jak to doopravdy bylo. Každý chce mít své malé tajemství, tak ho nebudeme odkrývat ani my, ani chmelaři z Domaželic. Smutek a nervozita Edu Kokošku brzy opustila a na celý sál znělo jako za mlada: Andreóóó!!! Inu stará láska nerezaví. Příjemně překvapil zvukař Dušan, který dorazil bez své Alči a byl od začátku k nepoznání. Úsměv a dobrá nálada ho neopustila celý večer. Jindy nevrlý na konci zábavy, teď s náladou bez alkoholu na rozdávání. Čím to je, čím to je? Výjimečně a nezvykle se šlo na věc z ostra a bez zvukové zkoušky. Kytarista Boroš měl zpoždění, a proto musel dorazit vlastním autem. Aby však nepřišel o nějakou tu baňku, domluvil se s klávesákem Karlem, že mu auto na druhý den vyzvedne. Úkol Karel splnit nemohl, protože slabá baterie v té zimě udělala své. Basák Pepa dovezl na košt lahvinku domácí slivovičky, která zachutnala v podstatě všem. S první sérií písniček začali taktéž přicházet na parket první tanečníci a tanečnice. Vše řádně dokumentoval pro tento večer fotograf Ofi, který přinesl na ochutnání litr lahodné vodky. Připravovaným a slibovaným překvapením byla dokumentace celého večera na videokameru. Úkolu se skvěle zhostil Raďa. Po sestříhání a upravení videa (to je zase parketa zpěváka Hugoše), bude záznam zveřejněn. Některé záběry jsou prý vážně kvalitní, čili se máme určitě na co těšit. Večer se nesl v poklidném a veselém duchu. Dá se říct, že vše klapalo, jak mělo a nikdo si víceméně na nic nestěžoval. Fanoušků dorazil hojný počet, pořadatelé spokojeni a i kapela své vystoupení po několikaleté pauze v Oseku hodnotí kladně. Své nadání a velký hudební talent předvedl kytarista Boroš, který si poslední písničku večera zahrál na bicí místo NEJ bubeníka Edy. Ten celé počínání Boroše shrnul slovy: ,,Když si to umíš zařídit, tak nemusíš ani hrát". Ale jak všichni dobře víme, byla by to věčná škoda přijít o tak hezké muzikantské chvilky.

autor: Raďa


Prosenice 18.10. 2008

Přestože venku bylo typické podzimní počasí (chladno a nevlídno) v prosenickém kulturáku naopak vládla příjemná atmosféra. Sál vzorně nachystán, nepřetopen, tudíž přípravy na další prosenický bigbít mohly v klidu probíhat. Zvuková zkouška byla o něco málo později. V podstatě na poslední chvíli, až za deset minut devět. Basák Pepa musel napřed odkroutit velkým volantem pravidelnou linku autobusu. Kapela si vyzkoušela (do té doby naprosto poprvé a bez jediné zkoušky) písničku „Dream On" od kapely Nazareth. Písnička v podání kapely sklidila velký aplaus a úspěch u všech, kteří již byli v sále přítomni. Později ještě větší při zahrátí této skladby v průběhu večera. Nejde nepochválit zpěváka Hugoše, kterému se nelíbil český text a písničku se tedy naučil podle originálu v angličtině a v originální tónině. Zábava začala něco po deváté a pomalým, ale jistým krokem se rozjížděla. Kolem jedenácté už byl sál téměř zaplněný a na parketu to žilo. V tuto dobu už i pivaři přesedlávali na kaléšky s lihovinami. To mělo za následek ještě enormnější zveselení nálady v podstatě všech přítomných a tak občas tančili i ti, do kterých by to nikdo nikdy neřekl. Známé přísloví však zní: ,,Nikdy neříkej nikdy", a to se vyplnilo snad až do puntíku. Kapela zvládala celý večer s přehledem. Nejmíň snadnou situaci měl určitě kytarista Boroš, který si při motokárových závodech dal sraz se železným sloupem a odneslo to naražené žebírko. Celý večer však důstojně odehrál, i když se držel ze zřejmých důvodů v pozadí a do přední části podia se v podstatě ani nepodíval. Nezbývá než mu popřát v dalším závodění více štěstí, méně střetů s překážkami a hlavně ať se vždy na bigbítu shledáme ve zdraví.

autor:
Raďa